הנוער במקום הראשון

נוער רמת השרוןקבוצת הנוער של הפועל "ניר" רמת השרון העפילה בשבת האחרונה למקום הראשון בטבלת ליגה לאומית צפון לאחר ניצחון חוץ מרשים על יריבתה בצמרת הפועל פ"ת בתוצאה 4 :1. רמה"ש פתחה לא טוב את המשחק ונקלעה לפיגור בדקה ה-18, אבל בחצי השני ביצעה מהפך כשכבשה 3 שערים ב-9 דקות ובהמשך הוסיפה עוד אחד כדי לרשום ניצחון חשוב שבעקבותיו פתחה פער של 3 נקודות על פ"ת, לה עדיין משחק חסר.

קבוצת הנוער ירדה לליגה השנייה לפני שתי עונות, כאשר אורן רותם (38) שימש עוזרו של חיים שאבו שעבר לאמן את הקבוצה הבוגרת. בשל מעבר שחקנים לקבוצה הבוגרת נחלשה הקבוצה וירדה לליגה השנייה. רותם נשאר לאמן ובעונה שעברה סחף את הקבוצה למקום השני והמכובד ולעלייה לרבע גמר גביע המדינה. העונה המגמה נמשכת והקבוצה, כאמור, נאבקת על העלייה.

"היה לנו משחק טוב מול קבוצה קשה ומאומנת", אמר השבוע רותם, שחקן עבר בליגת העל שסיים את קריירת המשחק לפני שנתיים בקבוצת מורשה, והוסיף: "המטרה בתחילת העונה הייתה לעשות עונה טובה. היתרון הוא ש-70 אחוז מהשחקנים הם שחקני עונה ראשונה בנוער, כך שתהיה להם עוד עונה. לא נצטרך לחפש שחקנים".

- המטרה בטח לעלות ליגה?

"ברור שהמשימה היא להתמודד על העלייה לליגת על אבל לא פחות מכך להמשיך בייצור שחקנים טובים כמו בן רייכרט, גולן אלקסלסי, סאן מנחם ועוד. יש במועדון אנשי מקצוע ושחקנים טובים".

- איך אתה רואה את הסיכוי שלכם לעלות?

"צריך לעשות המון המון עבודה מנטלית כי יש לנו הרבה שחקנים צעירים. צריכים להיות דרוכים וכל משחק עבורנו הוא גמר גביע. מה שיכריע זה הצד המנטלי".

- מי השחקנים המובילים שלכם?

"הסגל שלנו רחב מאוד ומשתנה עם 24 שחקנים ואני משתמש בכולם ומי שנכנס ל-11 עושה עבודה טובה, מי יותר מי פחות".

- עד כמה זה חשוב שתהיה לרמת השרון קבוצת נוער בליגת על?

"המחלקה שלנו היא טובה מאוד עם המון קבוצות וילדים. אנשים כמו אברהם בכר וגור תמר משקיעים המון ועושים עבודה טובה. חשוב לי ציין גם את שלומי עסיס מנהל הקבוצה שבא מאהבה שמשקיע מכל הלב מהזמן שלו ועושה מעל ומעבר. כל מה שאנשים רוצים הוא נותן באהבה. רוצה לציין גם את מאמן כושר בשם רונן וייס. יש פה אנשים טובים וגם בתחילת השנה האמנתי שנעשה עונה טובה כי יש חומר טוב ושנתיים הקרובות יש לנו כבר סגל מוכן. בשנה שעברה עלו שלושה שחקנים לקבוצות בוגרים וזה לא פחות חשוב מעליית ליגה. העלייה תשדרג את המועדון כי זה ימשוך יותר ויותר שחקנים טובים, דבר שכבר קורה ברמה"ש. לצערי הקבוצה ירדה כשאני אימנתי וזה בגלל ששחקנים בכירים בה עלו לבוגרים. מאז יושב לי בראש שאני צריך להחזיר אותה לליגת על".

אתה משמש גם עוזר מאמן בבוגרים. מדוע נחלשתם כך?

"התחלנו את העונה בצורה טובה מאוד ובאמת נחלשנו. זה סימפטום של קבוצה צעירה. אתה לא יודע איך מקבל את השחקנים אחרי חמישה ניצחונות".

- אם לא תהיו בפלייאוף העליון זאת תהיה אכזבה?

"זאת תהיה אכזבה גדולה כי לפי רמת הכדורגל אנחנו ראויים להיות בפלייאוף העליון ואף בצמרת. גם שאנחנו מפסידים אנחנו משחקים כדורגל מצוין. יש פה את כל התנאים להגיע לזה. אנחנו שווים פלייאוף עליון".

==============

הטור המלא, באתר לוקאל.