טוב מאוד פלוס

ליאור זאדההפועל "ניר" רמת השרון סיימה השבוע את הסיבוב הראשון במקום הרביעי, גבוה מהרבה מהציפיות בתחילת העונה. הקבוצה, בראשותו של המאמן ליאור זדה, עשתה סיבוב מוצלח ביותר והפתיעה גם את עצמה.

עד המחזור ה-11 הרגילה אותנו רמה"ש שהיא קבוצת התקפה יוצאת מן הכלל, בצורה חריגה בכל קנה מידה, אבל לאחרונה הקבוצה נרגעה קצת בכל הקשור להבקעת שערים, דבר מובן יחסית, כי הרי היה ברור שהקבוצה לא תוכל להמשיך בקצב 2.3 שערים למשחק. לאחר שכבשה 15 שערים בחמשת הניצחונות הרצופים, כבשה הקבוצה רק 4 שערים בארבעת המשחקים האחרונים, כדי ללמדכם על השינוי שחל ביכולת ההבקעה של הקבוצה.

רמה"ש קיותה לסיים את הסיבוב המוצלח עם ניצחון על אשדוד, יריבתה לצמרת, ורק חוסר ריכוז בהגבהת קרן של אשדוד בדקה ה-89 מנעה מרמה"ש 2 נקודות נוספות והמשחק הסתיים בתיקו 1 :1 (יוסי שבחון כבש לרמה"ש).

הסיבוב הראשון של רמת השרון מתחלק בבירור לשלושה חלקים, ממש כמו כל דבר בצבא: 6 המחזורים הראשונים שבהם צברה רמה"ש רק 6 נק' שהיו שווים אז מקום 10 בלבד. לאחר מכן הגיעה התקופה המושלמת שכללה, כאמור, 5 ניצחונות רצופים והבקעה בצרורות, שהעלו את רמה"ש למקום השלישי, והחלק האחרון של הסיבוב שבו צברה רמה"ש רק 5 נק' בארבעת המשחקים האחרונים.

רמה"ש מסיימת את הסיבוב הראשון במקום הרביעי שבמאזנה 26 נק' (7 נצ', 5 תיקו ו-3 הפ'), נקודה אחת בלבד ממכבי הרצליה שבמקום השני ששווה עליה לליגת העל בסיום העונה. למרות ההאטה בהבקעת השערים לאחרונה רמה"ש היא הקבוצה ההתקפית הטובה בליגה עם 30 שערי זכות, ממוצע מדהים של 2 שערים למשחק, כאשר אחריה אשקלון עם 25 שערים. רמה"ש כבשה בסיבוב הראשון 4 רביעיות, 2 שלישיות, ו- 4 צמדים.

הדבר היפה במלאכת הבקעת השערים הוא החלוקה בין מספר שחקנים. בסך הכל כבשו 8 שחקנים, כאשר 6 מהם היו דומיננטיים יותר: את תואר מלך השערים של הקבוצה בסיבוב הראשון מחזיק יוסי שבחון עם 6 שערים, כאשר אחריו דניאל הבר ועידו דוידוב עם 5 שערים. בן בן יאיר, ננמקה ורובי דבורה כבשו 4 שערים כל אחד וגיא חדידה ועמר צלישר הוסיפו שער כל אחד מהם. חלוקת השערים היא טובה ובריאה ומוכיחה שרמה"ש לא תלויה רק בכושר הבקעה של שחקן אחד בלבד כדי לנצח.

מעבר לחלק התקפי מצוין, רמה"ש הצליחה הרבה בזכות חלק הגנתי לא רע בכלל. רמה"ש ספגה 17 שערים (ממוצע של 1.1 למשחק), כאשר רק 4 קבוצות הצמרת הנוספות ספגו פחות ממנה.

ברמה"ש יודעים שהסיבוב הראשון אכן היה מוצלח מאוד, אבל כדי להישאר בצמרת עליהם להמשיך באותו קצב ולא לנח על זרי הדפנה. ברמה"ש נהנים מאויר פסגות וסיבוב אחד בהחלט מהווה אינדיקציה לגבי ההמשך. רמה"ש הוכיחה גם במשחקים מול קבוצות הצמרת שהיא לא נופלת מהם ועם אמונה ומצב חברתי מצוין כמו ברמה"ש, הקבוצה יכולה בהחלט להמשיך להיאבק בצמרת הגבוהה עד סוף העונה.

מצד שני, בקבוצה הצהירו בתחילת העונה כי המטרה היא התברגות בפלייאוף העליון בסיום הליגה הסדירה ולכן עוקבים שם גם עבור המקום השמיני, בו נמצא הקו המפריד בין הפלייאוף התחתון לפלייאוף העליון. כיום רמה"ש נמצאת 7 נק' מעל המקום השמיני, כך שאין ספק שאם לא יקרו התפתחויות יוצאות דופן היא תיכנס לפלייאוף העליון.

רמה"ש תפתח את הסיבוב השני בביקור באצטדיון הלאומי לשעבר ברמת גן כשתתארח מחר (שישי, 15:00) אצל הפועל רמת גן שגברה עליה בסיבוב הראשון בתוצאה 3 :2. ברמה"ש ירצו כמובן לסגור חשבון על ההפסד הראשון העונה.

היו"ר ליאור סילוק סיכם את הסיבוב הראשון: "היה לנו סיבוב מוצלח מאוד. אנחנו מאוד מרוצים מבחינה מקצועית וגם מבחינת האווירה בקבוצה. המטרה בסיבוב השני היא ליצור המשכיות ולהמשיך להידבק לצמרת הגבוהה".

===========

התפרסם באתר לוקאל