עמוד הבית מחלקת הנוער "חינוך כדרך חיים" "שם קוד - פרוייקט שמיים"

"שם קוד - פרוייקט שמיים"

במחלקת הנוער ברמת השרון מתקיים השנה פרוייקט ייחודי וחדשני שנקרא פרוייקט שמיים, בכתבה הבאה נספר קצת על הנושא ונעלה ראיון שנערך עם המנהל המקצועי של מחלקת הנוער אברהם בכר.DSC 0025

 אין ספק שהשנה משהו טוב קורה במועדון הכדורגל ברמת השרון, הקבוצה בליגת העל נלחמת על הפלייאוף העליון, קבוצת הנוער רחוקה 3 נקודות מהמקום השלישי בליגת העל לנוער וגם שאר הקבוצות במחלקת הנוער מצליחות כל אחת במסגרת שלה. 

ניסינו לפענח ולהבין מה גרם להצלחה הזו ואחד הגורמים שמצאנו היה העבודה היסודית, המעמיקה שנעשית במחלקת הנוער, הן בפן המקצועי והן בפן הערכי-חינוכי.

ישבנו לשיחה עם אברהם בכר, אחד מאנשי הכדורגל הבכירים בארץ, אדם עם שנות ניסיון ברזומה שלו וגם עבודה בנבחרות הנוער של ישראל. בשיחה עם אברהם התמקדנו בצד החינוכי של הכדורגל, כאשר התרכזנו בפרוייקט אחד ספציפי שהוא ייחודי בארץ (ובעולם) והוא קצת מדגים על אופיו של המועדון שבה לא רק לשחק כדורגל אלא גם לחנך.

הפרוייקט (כפי שתראו בוידיאו) הינו פרוייקט שבא לשנות את דרך החשיבה של השחקנים על המגרש, וגם מלמד אותם לעשות ניתוח מעמיק של המהלכים שביצעו במהלך המשחק.

השאלה היא איך עושים את כל זה? התשובה מאוד פשוטה. מביאים איש מקצוע. 

אבל הייחוד של פרוייקט הוא באיש המקצוע. למשימה אותר טייס, לטייס זה גם תעודת מאמן ומאחוריו גם התעסקות במשחק הכדורגל. 

בוודאי עולה בכם השאלה, איך מביאים טייס להסביר לשחקני כדורגל? אם אתם רוצים תשובה תצטרכו לצפות בוידיאו.

אברהם בכר מסביר איך הגיע אליו הרעיון החדשני והייחודי הזה, הוא מסביר מעט על הפרוייקט ובסוף מציג את דעתו האישית על הפרוייקט.

תהנו.

http://www.youtube.com/watch?v=iVUAlZD8Ydg