עמוד הבית מחלקת הנוער אימון שוערים יעילות השוער

יעילות השוער

בסיס ליעילות השוער

בוקר טוב ורטוב חברים, אחרי אימון בוקר אני יושב לכתוב לכם קצת על עקרונות בסיס ששוב ושוב נופלים בהם מיטב שוערינו.

עוד הרבה לפני הזינוקים, האיגרופים והאומץ. ההצלות באות לפעמים ממקומות שאנחנו לא מודעים להם ולפעמים אנחנו מצילים גולים בלי לגעת אפילו בכדור !! איך? שימו לב לנקודות הבאות...

1) סגירה מוחלטת של נקודת מרכז השער! אסור לעשות לחלוץ חיים קלים שבהם הוא רואה פינה אחת גדולה מאוד. אם נגרום לו להסס לאן לכוון כבר עשינו את שלנו. בבדיקה שעשו בליגה האנגלית גילו שמתוך 500 בעיטות שנבעטו למסגרת, 70% הגיעו ל 2 מטרים של מרכז השער!! כך שאם נדע להחזיק חזק את מרכז השער ולא ניפול סתאם, בטח בהתקפה מזוית חדה, כבר עשינו את 70% מהעבודה.

2) עמידת מוצא קלילה, כפופה, על החלק הקידמי של הנעליים, ידיים לפני הגוף. כשעמידת המוצא מוכנה ונכונה אז כל איברי הגוף קרובים לתגובה נכונה וקרובה לכדור ואנחנו מייעלים את התנועה שלנו ולא מבזבזים אנרגיה.

3) לא להיתנפל מוקדם על שחקן ב1 על 1. אנו חייבים לגרום לו לחשוב ולא לעשות לו חיים קלים כשהוא רואה אותנו כבר על הריצפה.

4) תמיד להגיב עד הסוף, גם בכדורי רוחב וגם בכדורים לקורות!! כדור שפוגע בקורה זה חצי גול. ראיתי בנסיוני עשרות פעמים שחלוצים פיספסו תיזמון לכדור מטר מהשער רק בגלל שנפילה של השוער לפניהם בילבלה אותם... והשוער בכלל לא נגע! אז תגידו לי שזו לא הצלה של שוער ??

5) יצאתם לכדור גובה? חייבים לגעת בו... אבל לא חייבים לתפוס. במצב גשם, או כשיש עירבוביה, חשוב להסיט או לאגרף את הכדור. לכן אימונים על אגרוף ביד אחת ובשתי ידיים קדימה מאוד חשוב!

לסיכום: אני יכול להבטיח לכם מנסיוני עם צעירים חסרי ניסיון, שהופכים ליעילים בין לילה רק בזכות עמידה בעקרונות ועוד לפני שהם יודעים לתפוס כדור כמו שצריך, שכדאי לכם לקרוא את הנקודות האלו כל שבוע.

מקווה מאוד שהפנמתם ותיישמו זאת באימונים. כי עיקביות בעקרונות האלו תציל אתכם מעשרות שערים .