עמוד הבית המועדון אודות

אודות

הפועל ניר רמת השרון היא קבוצת כדורגל ישראלית מהעיר רמת השרון, המשחקת בליגה לאומית. מגרשה הביתי הוא אצטדיון גרונדמן המכיל כ-4,300 מקומות ישיבה.

בעבר נקראה הקבוצה "הפועל רמת השרון", אך שמה שונה בשנות ה-90, והיא נקראת כיום על שמו של ניר יצחקי, כדורגלן הקבוצה בעבר, שנפטר ב-1991, בגיל 18, כתוצאה משבץ מוחי. אחיו, מאיר יצחקי, הקים את קבוצת מכבי "ניר" רמת השרון, לה קרא על שמו. בעקבות איחוד מכבי והפועל רמת השרון נקראה הקבוצה עירוני רמת השרון, וכיום שמה המלא הוא "הפועל ניר רמת השרון".

בשנת 1985 הייתה רמת השרון זקוקה לניצחון במחזור הסיום על הפועל ירושלים כדי לעלות לליגה הראשונה, אך הקבוצה הפסידה. שנה מאוחר יותר ירדה לליגה א' וכעבור שנתיים לליגה ב', שם שיחקה עד לשנת 1996 אז חזרה הקבוצה לליגה א'. בשנת 2000 סיימה רמת השרון במקום השני בליגה א' ולא הייתה אמורה לעלות לליגה הארצית, אולם האיחוד בין בית"ר תל אביב לשמשון תל אביב גרם לעלייתה של רמת השרון לליגה הארצית. בעונת 2003/2004 זכתה בגביע הטוטו של הליגה הארצית (הליגה השלישית). בשנת 2004 העפילה רמת השרון לליגה הלאומית.

בעונת 2010/2011 עלתה רמת השרון לליגת העל לראשונה בתולדותיה. כמו כן, באותה עונה זכתה הקבוצה בגביע הטוטו של הליגה הלאומית. מאחר שאצטדיון גרונדמן, בו שיחקה עד אז, לא עמד בדרישות ההתאחדות לכדורגל לאירוח משחקי ליגת העל, אירחה הקבוצה את משחקי הבית שלה באצטדיון וינטר ברמת גן, עד לסיום הכשרתו של אצטדיון גרונדמן במרץ 2012.

לקראת עונת 2013/2014 הציג המועדון סמל חדש, בסוף העונה הקבוצה ירדה לליגה הלאומית לאחר 3 עונות בליגת העל.

נכתב במקור מויקפדיה ישראל.